top of page
pozadi-jakprobihalet.jpg

Koupě letenky - vyhlídkového letu

Jakmile si zakoupíte, nebo obdržíte letenku od naší společnosti, doporučujeme Vám provést registraci, ta Vám usnadní případnou další rezervaci v případě kdyby se let z důvodu nevhodného počasí neuskutečnil hned na první pokus.

Po té už stačí si na našich stránkách navštívit záložku  “TERMÍNY”

Zde si podle typu Vaší letenky můžete provést rezervaci.

U letů, kde jsou potřebná volná místa se Vám kliknutím na tlačítko "REZERVOVAT LET" otevře rezervační formulář. Zde prosíme pečlivě vyplňte požadované informace, stiskem tlačítka "REZERVOVAT" potvrdíte rezervaci a v zápětí Vám přijde do Vaší emailové schránky zpráva o jejím úspěšném provedení. 

Plánování letu

Na základě provedené rezervace, Vás emailem tři dny před plánovaným letem upozorníme, že se blíží termín letu. U odpoledních letů Vás bude kontaktovat pilot do 12 hodin dne letu a u ranních do 18 hodin dne před plánovaným letem, aby si s Vámi upřesnil čas a místo srazu k letu.

Setkání s pilotem a posádkou

Místem startu se rozumí místo, kde se setkáte s naším pilotem a posádkou. Při setkání Vás náš personál vyzve k předložení platné letenky, bez které nelze let uskutečnit. Pilot Vás seznámí s  průběhem letu, proškolí pasažéry jak se chovat při startu a přistání balónu a obdržíte drobné občerstvení.

Po absolvování administrativních povinností se posádka odebere připravit balón k letu. Sestaví koš a provede předletovou prohlídku. Roztáhne obal (balón) na startovací plochu, připevní jej ke koši a začne nafukovat nejprve studeným vzduchem pomocí ventilátoru. Po dostatečném naplnění obalu studeným vzduchem pilot začne tento vzduch ohřívat do té doby až se balón zdvihne a koš se postaví do polohy připravené k letu. Poté vyzve pasažéry k nastoupení do koše. Po důkladné prohlídce balónu pilot oznámí odlet, naposledy zkontroluje vše potřebné a už nic nemůže zabránit neopakovatelnému zážitku ze vzduchoplavby.

Máte raději pohyblivé obrázky, než text?

 

Tak se můžete podívat na krátké video z přípravy balónu!

Vyhlídkový let balónem

Let trvá přibližně hodinu a během této doby se uletí kolem 10km a více. Balón letí vždy ve směru větru ve výškách mezi 150-500m. Během vlastního letu můžete fotit, filmovat, ale především se kochejte.

 

Mrkněte na sestřih videa z našich letů!

 

V poslední fázi letu pilot vyhlédne místo přistání, ubezpečí se o tom, že jsou všichni na svých místech a lehce s Vámi dosedne na zem.

Máte z přistání obavy? 

 

Nemusíte se bát, podívejte se jak to bude probíhat - video z našeho přistání.

Balení, křest a návrat na místo startu

Po dosednutí koše na zem pilot se pilot přesvědčí, že je balón připraven ke složení. S pomocí pozemního personálu, který po celou dobu letu následuje balón autem po zemi, sbalí obal do úhledného balíku, demontuje hořák a vše složí zpět na vozík.

Jakmile je vše sbaleno přivítá pilot nové vzduchoplavce do jejich společnosti. Proběhne slavnostní křest. Během přípitku je možnost probrat na co nezbyl ve vzduchu čas. Jakmile dopijeme poslední doušky šampaňského naložíme pasažéry do vozu a odvezeme je zpět na místo vzletu.

...tešíme zase příště :-)

AKTUALITY

bottom of page